IV Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej organizowany przez GTS w Pile przeszedł do historii. Na jej stronach swój ślad zostawiła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku.

Uczennice przygotowane przez panią Annę Pietrasik: Sandra Kotarak i Konstancja Pazderska z klasy piątej „c” oraz Antonina Wawrzyniak z klasy piątej „b”- prowadzonej przez panią Annę Poniewierską- zmierzyły się z blisko pięćdziesięciorgiem innych uczestników. Swoje umiejętności sceniczne prezentowali również podopieczni pani Anny Panek. Z klas pierwszych byli to Jan Mrotek (Ib) i Jaśmina Kałużna (Ic), z klasy drugiej „b”- Zuzanna Kozimor i Wiktoria Bernacka, a z klasy czwartej „b”- Anna Duda. Spośród sześćdziesięciorga ośmiorga recytatorów młodszej grupy wiekowej na wyróżnienie zasłużyła Zuzia Kozimor, która recytowała wiersz o tym, że dziecko nigdzie nie powinno czuć lęku, bo wszędzie znajdą się jego przyjaciele. Natomiast szóste miejsce w trzydziestoośmioosobowej grupie czwartoklasistów zdobyła Ania Duda z utworem mówiącym o tym, że każdy w życiu ma jednakową wartość, swoje miejsce i jest potrzebny.

To dopiero początek spotkań z poezją angielską.  W kolejnych edycjach konkursu nasi uczniowie z pewnością znów zechcą przeżyć poetycką przygodę.

Tekst: Anna Panek

Zdjęcia: Anna Pietrasik