Po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wzięli udział w Regionalnym Konkursie Literackim O Złote Pióro, odbywającym się rokrocznie pod hasłem Od magii świata do magii słowa. Organizatorami już XIII edycji tego konkursu są: Młodzieżowy Dom Kultury Iskra w Pile- Klub Literacki Pegazik, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile oraz Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol w Pile.

Swoje próby literackie ocenie poddali: Zuzanna Kozimor z klasy 2b, Konstancja Pazderska, Sandra Kotarak, Wiktoria Katafiasz, Tymon Szweda z klasy Vc, jak również Marta Manthai z klasy 6c oraz Klaudia Nowakowska i Wiktoria Kozimor z klasy VId. Jury konkursu stanowili: pani Zuzanna Przeworska- Prezes Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol, poetka i wydawca, a także Elżbieta Ambroż- poetka i Jan Arski- dziennikarz, animator kultury.  W minioną środę na uroczystości ogłoszenia wyników młodzi poeci i prozaicy mieli przyjemność wysłuchania fragmentów swoich utworów w wykonaniu owego zacnego grona. Wśród nagrodzonych na trzecim miejscu znalazła się Wiktoria Kozimor z miniaturką literacką pt. Uśmiech. Wyróżnienia otrzymały: Sandra Kotarak za opowiadanie Spełnione marzenie i najmłodsza uczestniczka konkursu- Zuzia Kozimor za opowiadanie Piękna ogrodniczka. Nominacja do wyróżnienia czekała na Martę Manthai- za zestaw wierszy.

Uczniom w czasie uroczystego spotkania towarzyszyli rodzice i rodzeństwo. Uczestnicy wrócili z dyplomami i nagrodami książkowymi, ale też wiarą we własne możliwości twórcze i zapałem do dalszej pracy.

Anna Panek