Wczoraj rosłaś na polanie,

dzisiaj przyszłaś do nas.

Jakie miłe to spotkanie,

choinko zielona!

Powiesimy świecidełka

i wydmuszki z jajek,

żebyś była taka piękna,

jak królewna z bajek.”

                          Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszej szkole również nie mogło zabraknąć tego rytuału.  06 grudnia w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku w sali widowiskowej odbył się mikołajkowy koncert kolęd i pastorałek, któremu towarzyszyło coroczne ubieranie choinki przez uczniów klas I-III. Dzieci wystąpiły na scenie z odświętnym repertuarem, przygotowywanym pod czujnym okiem Pań wychowawczyń.
Pani dyrektor Danuta Buryta -Arndt, jako pierwsza zawiesiła swoją ozdobę choinkową. Na zielonym żywym drzewku zawisła też ozdoba przewodniczącej Rady Rodziców pani Edyty Lipkowskiej. Następnie uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej z wielkim zapałem zabrali się do ubierania choinki. Zawieszali bombki, gwiazdki, łańcuchy i przeróżne wykonane przez siebie świecidełka.  Choinka wyglądała prześlicznie.  Będzie z nami przez cały czas przygotowań do Bożego Narodzenia.

W tym roku na dzieci czekała niezwykła niespodzianka.   Odwiedził je Mikołaj, który przybył z dalekiego kraju aż do Wyrzyska. Każdy uczestnika spotkania otrzymał od Mikołaja i śnieżynki – przewodniczącej Rady Rodziców – p. Edyty Lipkowskiej słodki upominek- czekoladę.

Na zakończenie spotkania każda klasa z wychowawczynią stanęła do pamiątkowego zdjęcia z zacnym gościem- Mikołajem.

Emocji tego dnia było, co nie miara. Tym bardziej, że Mikołaj w towarzystwie p. E. Lipkowskiej i p. A. Kotarak odwiedził ze słodkim upominkiem także uczniów starszych klas oraz „sprawdził” jak pięknie i świątecznie zostały udekorowane hole.
W szkole od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.

SP Wyrzysk