Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”
– Jan Paweł II

Dnia 5 grudnia szczególnie pamiętamy o wolontariuszach i dziękujemy im za ich pracę. Praca, którą wykonują za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna.

W naszej szkole możemy pochwalić się tradycjami w pracy wolontaryjnej. Od lat działa Szkolne Koło „Caritas”, a od niedawna Szkolny Klub Wolontariatu. Uczniowie pod okiem p. Kornelii Kwasińskiej i p. Anny Kosteckiej systematycznie pomagają.  Pamiętają też o potrzebach tych, którzy mniej radzą sobie z życiem i problemami, organizują zbiórki, a także współpracują z instytucjami z naszego miasta i nie tylko. Dnia 5 grudnia
w szkole została zorganizowana kampania informująca o pracy wolontariusza. Były prowadzone dwie akcje charytatywne: „Przekaż książkę” (z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu) i „Zbiórkę ręczników dla bezdomnych.” ( z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas).  Ponadto Szkolne Koło Caritas od początku grudnia rozprowadzało w szkole i na szkolnym kiermaszu wśród rodziców świece: „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.” Podejmowana przez nauczycieli, uczniów i rodziców aktywność wpływa pozytywnie na rozwój osobowości dzieci, jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno- wychowawczy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza wszystkim Wolontariuszom
w dniu ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, a także podziękować
za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy podarowany uśmiech! Życzymy Wolontariuszom spełnienia marzeń, radości w sercu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary, że to, co robią ma sens!

Notatka i zdjęcia: ·Anna Kostecka 

Kornelia Kwasińska