Dnia 25 kwietnia 2016r. odbyło się spotkanie dla klas II i III z policjantką p. Anną Stażyńską z Komendy Powiatowej Policji w Pile na temat ,,Bezpiecznego Internetu”. Policjantka przedstawiła uczniom zagrożenia płynące podczas korzystania z Internetu min.: treści dozwolone od lat 18, gry niedostosowane do wieku, osoby o złych zamiarach (nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie), wirusy, maile, reklamy zachęcające do wejścia na strony, płatne strony internetowe, uzależniające gry i programy, oszustwa – ,,niebezpieczne” zakupy, osoby podszywające się pod kogoś innego. Zapoznała dzieci z ostrzeżeniami i zaleciła ,,Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?”:

– nie podajemy swoich danych osobowych,

– nie wysyłamy zdjęć,

– uważamy na nieprawdziwe informacje, gdy korzystamy z Internetu podajemy źródło pochodzenia informacji – adres strony Internetowej,

– zabezpieczamy skomplikowanym hasłem (cyfry i litery) swoje konto mailowe,

– zakładamy konta na portalach społecznościowych po ukończeniu 13 r. ż.,

– musimy brać pod uwagę, że w Internecie nie jesteśmy anonimowi.

Uczniowie dowiedzieli się również jak postąpić w przypadku, gdy staną się ofiarą przestępstwa w Internecie. W trakcie spotkania dzieci podawały przykłady zagrożeń jakie czyhają na nie w Internecie bądź je spotkały do tej pory. Policjantka zaprezentowała prezentację multimedialną pt.: ,,Bezpieczny Internet”.

Notatka – Ewelina Łuka