Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w ramach współpracy naszej placówki ze Szpitalem Powiatowym w Wyrzysku zorganizowali zbiórkę książek dla pacjentów. Akcja cieszyła się  dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak rodziców i nauczycieli. 

Czas w szpitalu dłuży się niemiłosiernie, a czytanie jest cudowną metodą na oderwanie się od rzeczywistości i przeżycie czegoś ciekawego, niezwykłego. Dlatego powstała szkolna akcja „Przekaż  książkę”, której efekty wywołują uśmiech na twarzach zarówno małych, jak i dorosłych pacjentów. Delegacja Szkolnego Koła Wolontariatu przekazała zebrane książki na ręce prezesa Szpitala Powiatowego pana Almuetaza Nasrullaha oraz przełożonej pielęgniarek pani Grażyny Kończewskiej. Dzieci osobiście odwiedziły oddziały szpitalne, aby zostawić książki dla pacjentów. 

Organizatorom zależy, aby każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę, którą będzie mogło przeczytać w wolnej chwili, która umili im pobyt w szpitalu. Dorosłym nie trzeba przypominać, że czas spędzony z książką nie jest czasem straconym, zapomina się o chorobie, przenosi się w świat wyobraźni. Pacjenci byli  wzruszeni, dziękowali za okazane serce. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy wsparli akcję. Dziękujemy dzieciom, nauczycielom, rodzicom za podarowanie swojej, często bardzo bliskiej i ważnej, książki. 

 Uczniowie z opiekunem Koła Wolontariatu dziękują serdecznie Panu Prezesowi Szpitala Powiatowego w Wyrzysku oraz Pani Grażynie Kończewskiej –przełożonej pielęgniarek za  miłe spotkanie i pomoc w przekazaniu książek.

                                            Notatka i zdjęcia: Anna Kostecka