Dnia 21 marca br. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku został rozstrzygnięty konkurs o św. Janie Pawle II, pt.” Obrazy z życia św. Jana Pawła II”. Jury w składzie pani Mariola Muranko i Agnieszka Spirydow wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce przypadło Irminie Kosteckiej z kl. IV c, drugie Tomaszowi Szłapa z II b, trzecie Samirze Belaid z II c. Wyróżniono dwie prace: Karoliny Bromek z I b oraz Aleksandry Bystrzyckiej z II c.

Uczniowie w bardzo ciekawy i interesujący sposób odtworzyli karty historii życia polskiego świętego papieża Jana Pawła II, wspominając przyjęcie Jego chrztu św., I Komunii św., czasy nauki w gimnazjum, seminarium duchownym, czasy okupacji, kapłaństwa, wybór na Stolicę Piotrową, posługę papieską, pielgrzymki po świecie, śmierć i kanonizację. Pomimo upływu lat od Jego śmierci, nasz rodak pozostaje na zawsze w sercach Polaków, wspominany jako człowiek o wielkim sercu, niosący wiarę, nadzieję i miłość ludziom na wszystkich krańcach świata.

Celem konkursu było upamiętnienie XI rocznicy śmierci świętego papieża oraz rocznicy kanonizacji. Prace uczniowskie zostaną wystawione na sali widowiskowej, dn. 6 kwietnia podczas przedstawienia o św. Janie Pawle II, przygotowywanego przez uczniów z kółka teatralnego.

Organizatorem konkursu była katechetka Renata Belaid

Tekst i foto: Renata Belaid