W czwartek 24 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbył się I Gminny Konkurs z Języka Angielskiego „Vocabulary Master”.  Do zmagań przystąpili uczniowie z klas piątych i szóstych z trzech szkół Gminy Wyrzysk – Wyrzyska, Osieka i Kosztowa – którzy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Przybyłych gości serdecznie powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrzysku pani Danuta Buryta-Arndt. Podkreśliła, że w dzisiejszych czasach bardzo ważna jest znajomość języków obcych, a szczególnie języka angielskiego, dlatego cieszy ją wysoki poziom, jaki reprezentują uczestnicy dzisiejszego konkursu. Zaznaczyła także, że konkurs jest doskonałą okazją do integracji uczniów szkół Gminy Wyrzysk oraz życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia.

Czterdziestopięciominutowy test konkursowy sprawdzał znajomość słownictwa w języku angielskim. Zadania obejmowały między innymi tłumaczenia wyrazów, znalezienie błędów oraz wstawienie brakujących liter.

Podczas gdy komisja konkursowa w składzie: p. Izolda Perlińska, p. Krystian Gordon, p. Anna Pietrasik, i p. Anna Poniewierska sprawdzała testy, uczniowie mieli czas na odpoczynek przy słodkim poczęstunku, na rozmowy z rówieśnikami, a także na rozwiązywanie – już poza konkursem- zadań w języku angielskim.

Poziom wiedzy i umiejętności uczestników konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Uroczystego wręczenia nagród dokonał wice burmistrz Wyrzyska pan Tadeusz Perliński. W kategorii klas V bezkonkurencyjny okazał się Wiktor Paluszkiewicz z SP w Wyrzysku. II miejsce uzyskała Alicja Lewandowska z SP w Wyrzysku. III miejsce zdobył Kamil Zborowski z SP w Wyrzysku. W kategorii klas VI najwyższy laur przypadł Oldze Mrotek z SP w Wyrzysku. II miejsce otrzymała Sandra Nowak z SP w Wyrzysku. III miejsce zajęła Konstancja Pazderska z SP w Wyrzysku. Wszystkim laureatom wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Wyrzyska Panią Bogusławę Jagodzińską oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu wręczono podziękowania za przygotowanie swoich podopiecznych, a przede wszystkim za rozwijanie pasji językowych wśród uczniów.

Podsumowując językowe rozgrywki pan Tadeusz Perliński pogratulował zwycięzcom. Kierując słowa do wszystkich uczestników zaznaczył, że każdą porażkę można przekuć w sukces.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Tekst: Anna Poniewierska