Kropka z książeczki „The Dot” o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.

W tym roku  po raz pierwszy zorganizowałyśmy  Dzień Kropki w naszej szkole.  Dzieci, dyrekcja oraz nauczyciele  założyli ubrania w kropki. Razem z uczniami obejrzeliśmy film oVashti i wymyślaliśmy swoje znaczki, które by nas charakteryzowały. W wielkich kropkach rysowaliśmy to, co dla nas najważniejsze w życiu- rodzina, przyjaźń, moje zwierzątko, zdrowie. Była okazja porozmawiać o tym, co to znaczy pięknie żyć.

W przyszłym roku  spróbujemy zainteresować tym niecodziennym świętem jeszcze większą część naszej szkolnej społeczności.

Nauczyciele: edukacji wczesnoszkolnej, świetlicy oraz informatyki