Niech nam żyją wszystkie Babcie

I dziadkowie też.

Bez nich świat jest markotny,

o czym dobrze wiesz.

Dlatego szanujmy, kochajmy ich

i z serca życzenia składajmy im.

 

Dnia 05 lutego 2016r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbyło się wielkie ucztowanie Dnia Babci i Dziadka. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, a mianowicie babcie i dziadkowie. To bowiem specjalnie dla nich wnuczęta przygotowały niezwykłe, pełne wzruszeń występy artystyczne.

Dzień Seniora – to dzień obchodzony w szkole od dłuższego już czasu, dlatego odwołując się do lat ubiegłych, biorąc pod uwagę bardzo liczną frekwencję gości uroczystość została podzielona na dwie części: pierwsza część obejmowała występy klas I i odbyła się o godz. 11.00, druga zaś część objęła występy klas II i III, odbyła się o godz.14.00.

Na samym początku dyrektor szkoły – Pani Danuta Buryta-Arndt bardzo serdecznie przywitała zgromadzonych seniorów, życząc im wszystkiego najlepszego, jednocześnie podziękowała im za troskę, opiekę i czułość jaką obdarzają swoich milusińskich. Dyrektor Szkoły podkreśliła także, iż to wydarzenie ma charakter bardzo wyjątkowy, wręcz szczególny, bowiem łączy pokolenia, zacieśnia więzi rodzinne i nie tylko… Na wspólne świętowanie przybyła również burmistrz Wyrzyska – Pani Bogusława Jagodzińska, która pełna sentymentów przyłączyła się do życzeń dedykowanych dla starszych pań i starszych panów.

Po tak miłym i gorącym powitaniu rozpoczęły się niesamowite występy dzieci.

Uczniowie na scenie pokazali szereg znakomitych atrakcji począwszy od wierszowanych życzeń, poprzez piosenki, tańce, sceniczne inscenizacje, aż po akompaniamenty muzyczne. To niebywała okazja dla babć i dziadków do obejrzenia swoich kochanych wnucząt nie tylko w roli uczniów, ale przede wszystkim w roli spikerów, aktorów, tancerzy, piosenkarzy i kompozytorów. Nie dziwota więc, że wizyta w szkole inspirowała do wspomnień tego co za nami, nawoływała do uśmiechów, a nawet łez radości wywołanych głębokim wzruszeniem.

Nad całością imprezy czuwała Pani Agnieszka Spirydow, która pełniła funkcję koordynatora całej uroczystości, oczywiście przy współpracy wychowawców klas I-III, którzy pięknie przygotowali swoich podopiecznych do występów. Sceniczne pokazy odbywały się klasami w odpowiedniej kolejności, w pierwszej części wystąpiły klasy: 1a, 1b, 1c, 1d; natomiast w drugiej części wystąpiły klasy: 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 3a, 3b, i 3c.

Uroczystość przebiegła sprawnie w bardzo sympatycznym klimacie. Gości w miły nastrój wprowadzała również przepiękna dekoracja, poczęstunek i aromatyczna kawa przy stoliczku, a także wyjątkowa, sentymentalna muzyka i upominek, jakim wnuczęta obdarowali swoich kochanych seniorów po zakończeniu części artystycznej.

Mamy nadzieję, że babcie i dziadkowie na długo zapamiętają ten dzień, a wizytę w naszej szkole będą często i miło wspominać, bowiem największym naszym pragnieniem było sprawić, by nasi goście w swoim dniu poczuli się naprawdę wspaniale i wyjątkowo.

 

Korzystając z okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły, którzy pomogli w przygotowaniach uroczystości, a także Panu Piotrowi za sprawną oprawę muzyczną i Wam Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie za tak liczne przybycie.

Koordynator imprezy:

Agnieszka Spirydow