13 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich odbyła się kolejna z cyklicznych imprez w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Motywem przewodnim spotkania była podróż w świat fantazji, który przewijał się w szkole przez cały tydzień w corocznym spotkaniu z książką, organizowanym przez nauczycielki biblioteki szkolnej, pt. „Tydzień do zaczytania”.
W niezwykle magiczną podróż zaprosili dzieci uczniowie klas piątych z panią Anną Panek, którzy przedstawili miniaturę teatralną na motywach baśni Ch. Perrault „Wróżki”. Gra młodych aktorów była tak sugestywna, że zostali nagrodzeni ogromnymi brawami.
Następnie organizatorki panie Katarzyna Chyła i Elżbieta Kwasek zaprezentowały w pokazie multimedialnym fotografie dzieci w ciekawych kostiumach (przebraniach) – pokłosie konkursu dla rodziców „Moje hokus-pokus”.
Po czarodziejskich zaklęciach pojawili się na scenie lektorzy przygotowanego na tę imprezę „Audiobooku na żywo”. Podczas czytania fragmentu baśni H, Ch. Andersena „Dziecię elfów” dla klas I-III maestrię kunsztu lektorskiego pokazała Dyrektor Szkoły pani Danuta Buryta-Arndt. Klasy IV-VI miały możliwość poznania fragmentów jednej z części „Magicznego Drzewa” A. Maleszki – „Tajemniczy most” ( jednej z wielu książek zakupionych dzięki programowi „Książki naszych marzeń”). W świat przygody, humoru i magii wprowadzili słuchaczy ich koledzy: Hubert Grochowski, Krzysztof Biniek i Mateusz Nowicki, którym udało się niemal dorównać autorytetowi Pani Dyrektor.
Po gromkich oklaskach uznania uczestnicy spotkania opuszczali salę „płacąc” za mile spędzony czas plastikową zakrętką i częstując się „małym co nieco” doprawionym „czarodziejską wróżbą”.
Notatkę sporządziły:
Katarzyna Chyła
Elżbieta Kwasek
Zdjęcia:
Anna Poniewierska
Katarzyna Chyła
Elżbieta Kwasek