Szanowni Państwo,

w pierwszym tygodniu września rodzicom dzieci pierwszaków zostaną rozdane oświadczenia, w których wyrażacie Państwo zgodę na przeprowadzenie diagnozy logopedycznej, bądź nie, podkreślając właściwe sformułowanie.

Z informacji przekazanej od logopedy z przedszkola wynika, że do terapii kwalifikuje się około 30 pierwszaków. 

Zachęcam rodziców dzieci, które wcześniej nie musiały uczęszczać na zajęcia do wyrażenia zgody na diagnozę, ponieważ u Państwa maluchów występuje wymiana uzębienia a język „lubi pójść na skróty” i może np. pojawić się międzyzębowa realizacja głosek, która rok temu nie miała miejsca.

Diagnozę rozpoczniemy od czwartku 7 września.

Rodzicom dzieci klas II i III uczęszczających dotychczas na logoterapię zostaną rozdane zgody na uczestniczenie w zajęciach, potwierdzające chęć dalszej współpracy.

W drugim tygodniu września będziemy kończyć diagnozę i opracowywać plan zajęć.

Jak Państwo wiedzą, w tym roku szkolnym mamy jedną zmianę i wszystkie zajęcia dodatkowe odbywają się po lekcjach. Pierwszeństwo mają zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w skład których wchodzą zajęcia logopedyczne.

Zajęcia będą odbywały się najprawdopodobniej od 4 godziny lekcyjnej (10:45-11:30) do 9 godziny lekcyjnej  (15:35-16:20).

Jeżeli Państwo chcieliby, żeby dziecko miało zajęcia w późniejszych godzinach popołudniowych (8 i 9 lekcja), proszę o kontakt. Będę na Państwa czekała po zebraniu w środę do godziny 19:00.

Przydział godzin dla klas jest uzależniony od ilości dzieci kwalifikujących się na terapię, w niektórych klasach do terapii kwalifikują się 2 osoby, w innych 13.

Zajęcia logopedyczne rozpoczniemy od trzeciego tygodnia września.