25 maja 2026 r. uczniów klasy 2a odwiedził pszczelarz z pasieki Arentowska Łąka z Arentowa. Były to niezwykle ciekawe i pełne praktycznych doświadczeń zajęcia przyrodnicze poświęcone życiu pszczół i pracy pszczelarza. Dzieci miały okazję poznać cykl życia pszczoły oraz budowę jej ciała. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się ul pokazowy z żywymi pszczołami i królową pszczół. Uczniowie mogli z bliska obserwować życie pszczelej rodziny oraz dowiedzieć się, jak ważną rolę pełnią pszczoły w przyrodzie i życiu człowieka. Podczas spotkania zaprezentowano wszystkie elementy ula oraz wyposażenie pszczelarza. Uczniowie poznali również produkty pszczele i różne rodzaje miodów. Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia praktyczne – dzieci zespołowo składały ul, poznawały kolejne etapy przygotowania ramki pszczelej, a następnie w parach samodzielnie zbijały ramki. Spotkanie było doskonałą okazją do nauki poprzez działanie, rozwijania współpracy oraz poznawania tajników niezwykłego świata pszczół. Serdecznie dziękujemy pasiece Arentowska Łąka za interesujące warsztaty i poświęcony czas.
Notatka i zdjęcia: Urszula Dupla
no images were found
