Naszym wyjątkowym gościem była dziś Magdalena Andruszkiewicz – podwójna mistrzyni świata, rekordzistka świata i jedna z najbardziej inspirujących postaci polskiego sportu paraolimpijskiego.

Historia Magdy pokazuje, że siła charakteru potrafi pokonać największe przeciwności losu. W wieku 29 lat przeszła rozległy udar pnia mózgu i móżdżku. Lekarze dawali jej minimalne szanse na przeżycie, a przyszłość wydawała się bardzo niepewna. Dzięki ogromnej determinacji, ciężkiej rehabilitacji i niezłomnej wierze w siebie wróciła jednak do aktywnego życia, a sport stał się jej drogą do spełniania marzeń.

Dziś Magdalena Andruszkiewicz jest wielokrotną mistrzynią świata we Frame Runningu, zdobywczynią złotych medali mistrzostw świata oraz rekordzistką świata na dystansach 100, 200 i 400 metrów. Swoimi osiągnięciami udowadnia, że nawet po najtrudniejszych doświadczeniach można odnaleźć nową drogę i realizować ambitne cele.

Spotkanie z Magdą było dla wszystkich uczestników niezwykle cennym i poruszającym doświadczeniem. Była to wspaniała okazja do refleksji nad tym, jak kruche potrafi być życie i jak nieprzewidywalny bywa los. Jednocześnie historia naszej gościni pokazała, że nawet w obliczu największych przeciwności nie wolno się poddawać. Najważniejsze jest to, aby znaleźć w sobie siłę do podniesienia się po upadku, walczyć o swoje marzenia i konsekwentnie dążyć do celu. Dzięki swojej determinacji i wytrwałości Magdalena nie tylko wróciła do aktywnego życia, ale także osiągnęła sukcesy na światowym poziomie, stając się inspiracją dla wielu osób.

Serdecznie dziękujemy Magdalenie za wizytę, inspirującą rozmowę i niezwykłą lekcję odwagi, wytrwałości oraz wiary we własne możliwości. Życzymy kolejnych sukcesów sportowych i spełnienia wszystkich marzeń.