Piątkowy poranek był upragnionym momentem dla wielu wyrzyskich uczniów… Tego dnia właśnie nadszedł czas na pożegnanie szkoły i udanie się na zasłużony dwumiesięczny wypoczynek.

            Gdy wszyscy zgromadzili się już w sali, a poczet sztandarowy w nowym składzie (Oliwer Czerwiński, Olga Durau, Oliwia Mruk) znalazł się na swoim miejscu, uroczystość mogła się rozpocząć. Po odśpiewaniu hymnu państwowego wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor – Danuta Buryta-Arndt. W swoim wystąpieniu podziękowała uczniom, pedagogom i rodzicom za wspólnie spędzony czas nauki i pracy, pogratulowała sukcesów i wysokich osiągnięć; słowa skierowała również słowa do wszystkich pracowników szkoły, by złożyć im podziękowania za zaangażowanie i współpracę. Każdemu, kto znalazł się w sali, pani dyrektor życzyła letniego wytchnienia, ale wspomniała też o konieczności bezpiecznej zabawy. Następnie prowadzące uroczystość uczennice klasy 6a – Maja Dola i Oliwia Szczepaniak – oddały głos obecnemu w auli burmistrzowi Wyrzyska – panu Marcinowi Piszczkowi, który podziękował wszystkim za rok ciężkiej pracy i pogratulował sukcesów; wspomniał on o pomysłowości i kreatywności grona nauczycielskiego ze względu na przedstawienie „Kopciuszek”, które miał okazję podziwiać w naszej sali. Pan Burmistrz zachęcił nas do dalszych działań w tym zakresie, gdyż ceni innowacyjność i nieszablonowe działania. Jako ostatnia przemówiła pani Natalia Kukułka – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, która podziękowała dyrekcji i nauczycielom za wkład w rozwój i edukację młodego pokolenia, a uczniom życzyła pięknych wakacyjnych przygód.

Po wystąpieniach nadeszła chwila wyróżnień – pani dyrektor w asyście przedstawicielki Rady Rodziców oraz wychowawcy każdego oddziału wręczyła łącznie 132 świadectwa z czerwonym paskiem. Tradycyjnie każda osoba ze średnią ocen 4,75 i wyższą oraz wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem otrzymała piękną nagrodę książkową. Następnie wręczono wyróżnienie dla uczniów klas piątych, którzy odznaczyli się nie tylko wysoką średnią i przykładnym zachowaniem, ale także reprezentowali szkołę  w konkursach, zawodach czy organizacjach charytatywnych. Na scenę zaproszono łącznie 31 uczniów, którzy otrzymali tzw. Brązową Tarczę. Na laury tego dnia zasłużyli także nasi sportowcy, którzy systematycznie uczestniczyli w pilskich Czwartkach Lekkoatletycznych i otrzymali medale. Najlepsi z nich będą reprezentować naszą szkołę w 30. Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi podczas Mistrzostw Polski Dzieci, a są to: Filip Cylke (bieg na 60 m), Nikodem Napierała (bieg na 300 m), Jędrzej Mrotek (bieg na 1000 m), Cyprian Korpal (bieg na 300 m) i Maciej Zamiatała (rzut piłką palantową).

Po części oficjalnej zakończonej odśpiewaniem hymnu szkoły nadeszła chwila na piosenki, wiersze i życzenia, które przygotowały klasy szóste pod okiem swoich wychowawców – pani Darii Maciejewskiej oraz panów – Stanisław Święcha i Łukasza Sadłowskiego; sferą muzyczną zajęła się nauczycielka muzyki – pani Agnieszka Rummel. W formie rymowanych rad dla uczniów, żartobliwych podziękowań skierowanych do nauczycieli i pracowników obsługi oraz dwóch krótkich akcentów muzycznych zakończyliśmy uroczystość podsumowania roku szkolnego 2023/2024.

Całej społeczności szkolnej życzymy udanych, słonecznych wakacji i… do zobaczenia w poniedziałek 2 września 2024 roku!

Tekst:  Daria Maciejewska

Zdjęcia: Anna Poniewierska

Zdjęcia: Anna Poniewierska