11.04.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zorganizowano Gminne Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z Falmierowa, Kosztowa, Osieka nad Notecią i Wyrzyska (razem 24 uczestników). Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach: 10-12 lat oraz od 13 lat i składały się z części teoretycznej (test wiedzy o przepisach ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy) oraz praktycznej (jazda rowerem po torze przeszkód).

Uczestników konkursu, zaproszonych gości oraz nauczycieli powitała dyrektor szkoły p. Danuta Buryta–Arndt. Rywalizacja  była bardzo zacięta, a uczniowie wykazali się wysokim zasobem wiedzy i doskonałymi umiejętnościami praktycznymi. W kategorii 10-12 lat zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie w składzie: Maria Mrotek, Lena Konopa, Wojciech Białakowski i Marcel Grochowski. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią w składzie: Nikola Weber, Jagoda Januchowska, Marcel Chlebek i Norbert Ostałowski. Trzecią lokatę osiągnęła  drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku w składzie: Aleksandra Szafranek, Maciej Adamczyk i Maciej Zamiatała.

W kategorii od 13 lat okazało się, że dwie drużyny mają jednakową liczbę punktów. Regulamin przewiduje taką sytuację i zwyciężyła drużyna, która w części teoretycznej zdobyła więcej punktów i był to zespół ze szkoły w Falmierowie w składzie: Zofia Bureta, Weronika Grochowska oraz Michał Białakowski. Miejsce ex aequo zajęli uczniowie ze szkoły w Wyrzysku w składzie: Alicja Olszewska, Patryk Ożga i Hubert Łukaszewski. Drugie miejsce zajęła drużyna ze szkoły w Osieku w składzie: Maja Deja, Nikodem Małecki i Aleksander Wika, a na trzecim stopniu podium stanęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie: Jakub Małolepszy, Filip Dobrowolski oraz Nikodem Kajszczak.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Anna Rzyduch, p. Piotr Spirydow, p. Andrzej Wachowiak i p. Juliusz Konopa (przedstawiciele straży miejskiej i policji) oraz opiekunowie drużyn: p. Bożena Janicka, p. Joanna Lewicz, p. Edyta Marzoch-Gryczka, p. Wojciech Sobiech i p. Marek Nowicki. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Wyrzysku. W Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Pile naszą gminę w grupie młodszej  i starszej reprezentować będzie Szkoła Podstawowa w Falmierowie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności!

                                                Tekst i zdjęcia: Marek Nowicki, Wojciech Sobiech