W środę 29 maja grupa chętnych uczniów z klas 4-6 skorzystała z zaproszenia swoich polonistek, by wziąć udział w spektaklu pod nazwą „Świat fantasy”. Przedstawienie zostało przygotowane przez aktorów z wrocławskiego Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza, którzy znakomicie wcielili się w postaci ze znanego wszystkim „Hobbita” autorstwa J.R.R. Tolkiena. Na scenie pojawił się – prócz uroczego Bilba Bagginsa oczywiście – mądry Gandalf, butny Thorin, przebiegły Gollum, ale także przerażające trolle czy żarłoczne gobliny. Najwięcej emocji jednak wśród młodych widzów wzbudziła walka hobbita z ogromnym królem pająków, a następnie scena ze smokiem Smaugiem w roli głównej. Efekty dźwiękowe i specjalne, które wtórowały grze aktorów również zaskakiwały!

          Prócz występu udało nam się obejrzeć wystawę fotografii miejscowych artystów prezentowaną w RCK Piła. Zdjęcia niejako współgrały z tematyką spektaklu, bo nasycone były magią…

           Na zakończenie wyjazdu nie zabrakło także chwili na posiłek, więc ucztę duchową połączyliśmy z uciechą dla ciała, co dało świetny wynik – zadowolenie wszystkich uczestników wycieczki.

Opieka, notatka i zdjęcia – Daria Maciejewska, Katarzyna Chyła