Uczniowie klas 4a, 4b i 4d wybrali 21 kwietnia 2023 roku do najstarszego Ogrodu Zoologicznego w Polsce, do Wrocławia. Podczas podróży kierownik wycieczki pani Joanna Berndt opowiadała o historii miasta i o znanym rodzicom uczestników wyjazdu programie państwa Gucwińskich „Z kamerą wśród zwierząt”, który przed laty przyciągał przed telewizory rzesze widzów spragnionych niesamowitych filmów o egzotycznych zwierzętach.  

   Uczniowie już podczas podróży marzyli o zobaczeniu na żywo ukochanych kapibar, inni pragnęli spotkać żyrafy a inni okapi, słonie, wilki.  Tego dnia pogoda bardzo nam dopisała, bo po długiej zimie mieliśmy ponad 20 stopni ciepła i piękne słońce, tym przyjemniej było nam spacerować po ścieżkach między wybiegami zwierząt. Dzieci żywo reagowały na bliskość niektórych gatunków, które nawet w naturze trudno zaobserwować. Największe wrażenie jednak na uczestnikach zrobiło Afrykarium, jego niesamowity klimat i zwierzęta na wyciagnięcie ręki. Szczególnie podziemne tunele z ogromnymi akwariami były pełne zachwytu nad przepływającymi kilka centymetrów za szybą płaszczkami, żółwiami i rekinami. Również wodospad, hipopotamy, manaty i tropikalna roślinność spodobały się dzieciom. Na koniec pobytu we wrocławskim zoo dzieci miały okazję odwiedzić sklepik z maskotkami przedstawiającymi ich pupili. Wszyscy wyszli obładowani pluszowymi przytulankami, które na co dzień będą przypominały o niezwykłej wizycie w zoo.

W drodze powrotnej nie zabrakło oczywiście quizu z nagrodami, a także zapowiedzi konkursu fotograficznego na najpiękniejszą fotografię zwierzęcia. Uczniowie szczęśliwie wrócili do domu pod opieką pani  Joanny Berndt, pani Izabeli Rerek, pani Anny Gallas – Ślepeckiej i pani Katarzyny Jaśkiewicz.

                                                                                                                         Organizatorzy