Na terenie gminy Wyrzysk trwa kampania wyborcza do VI kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku na lata 2023 – 2025. W pięciu okręgach wyborczych o 15 miejsc w młodej radzie powalczy 29 kandydatów.
Bardzo interesująca rywalizacja będzie miała miejsce w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich, gdzie o 6 mandatów będzie starało się 12 uczniów. W dniu 7 listopada podczas apelu porządkowego każdy kandydatów zaprezentował swoją osobę, skupiając się na przedstawieniu własnych zainteresowań, dotychczasowych działań w różnych organizacjach szkolnych i społecznych. Ponadto kandydaci do rady przedstawili swoje plany i zachęcali do głosowania na nich w wyborach, które zostały zaplanowane na 20 listopada br. Będzie to wielkie święto demokracji i wychowania obywatelskiego. Uczniowie doświadczą namiastki prawdziwych wyborów, gdyż głosowanie będzie przeprowadzone w lokalach wyborczych. W ten sposób rozpoczęła się na dobre kampania wyborcza.
Kandydatom życzymy powodzenia, a uczniów zachęcamy do czynnego głosowania.
R. Sell

