We wtorek, 14 marca 2023 roku klasa 4d wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Jaśkiewicz gościła na godzinie wychowawczej panią Joannę Śmigaj, nauczycielkę języka migowego.

Pani Joasia szybko przekonała uczniów, że wszystkie rączki potrafią mówić. Opowiedziała dzieciom o problemach osób niesłyszących i sposobach skomunikowania się z nimi za pomocą języka migowego. Zaprosiła zebranych do ćwiczeń zwrotów grzecznościowych i kolorów. Zabawa była niezwykle wciągająca i przyniosła wszystkim dużo radości. Uczniowie klasy 4d opanowali lekcję wzorowo i zebrali pochwały od prowadzącej.

Na naszej lekcji gościła p. dyrektor Danuta Buryta- Arndt, która wraz z wychowawczynią i dziećmi uczyła się języka migowego. Na zakończenie pochwaliła czwartoklasistów za ogromne skupienie i zaangażowanie w ćwiczenia, a p. Joannie Śmigaj za poświęcony czas i obecność, wyrażając nadzieję na współpracę.

Lekcja została zorganizowana jako uzupełnienie zajęć z języka polskiego, na których uczniowie poznawali sposoby komunikowania się ludzi na całym świecie.

                                                                                                        Katarzyna Jaśkiewicz