Trzy tygodnie trwały w naszej szkole przygotowania do akcji charytatywnej z okazji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas znają zasady, jakie panują w zespole. Wiedzą, czym jest wzajemne zrozumienie, szacunek, współpraca, a przede wszystkim, co znaczy odpowiedzialność i miłość do drugiego człowieka.

Te wartości towarzyszyły ochotnikom podczas minionego weekendu 17-18.03.2023r., podczas którego   chętnie wzięli oni udział w Ogólnopolskiej Akcji ,,Caritas Polska” polegającej na  zbiórce żywności w miejscowych sklepach. Celem całego przedsięwzięcia było zebranie artykułów spożywczych z długim terminem ważności do spożycia, dlatego wśród produktów znalazły się: makarony, kasza, ryż, cukier, mąka, olej, margaryna, konserwy, herbata, kawa i słodycze. W akcję zaangażowało się 19 wolontariuszy. Z kl. Va byli to: Martyna Betańska, Oliwia Szczepaniak, Ida Nawrocka, Kajetan Jaskulski, Filip Gregor, a z kl. Vb –  Wiktor Mróz, Jan Olszewski i Maciej Tomko – Nowak. Z kolei kl. Vc reprezentowały: Gabriela Duber i Kinga Beker. Starsi uczniowie to przedstawiciele kl. VIII b, a wśród nich: Lena Kownacka, Zuzanna Megger, Julia Murach i Zofia Wiśniewska, a z VIII c Agnieszka Trzcińska, Sandra Załóg, Igor Kwasiński, Filip Szałek i Marcel Mrotek. Żywność zbierana była w dwóch sklepach: ,,Biedronce” i ,,Stogrosiku”. Z zebranych produktów po raz kolejny zostaną  przygotowane paczki dla  rodzin uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwała pani Kornelia Kwasińska – opiekunka SKC, a transportem zebranych produktów zajęli się rodzice i pracownicy obsługowi szkoły.

Wszystkim – zwłaszcza kierownictwu sklepów i ich pracownikom, wolontariuszom i ich rodzicom, a przede wszystkim ludziom dobrej woli – za okazane serce, zrozumienie, czas i gest życzliwości  bardzo dziękujemy. Bez Państwa zainteresowania nasza praca nie przyniosłaby tyle zadowolenia i radości u ludzi, którzy są obok nas, a ich ciężki los nie jest nam obojętny.

Notatka  i zdjęcia: Kornelia Kwasińska