21 marca w końcu nadeszła upragniona wiosna. Uczniowie naszej szkoły uczcili  jej nadejście na kolorowo. Tego dnia można było bowiem przebrać się za ulubioną postać z bajki.

 Samorząd Uczniowski zorganizował również konkurs, w którym wzięły udział klasy 4-8. Zadanie miało głównie cel integracyjny. Uczniowie poszczególnych klas  przygotowywali na godzinach wychowawczych barwne plakaty, które w oryginalny sposób przedstawiały oznaki nadchodzącej  wiosny. Trzeba przyznać, że wszystkie prace  są dowodem kreatywności i niezwykłych zdolności uczniów i nauczycieli.  Bezstronna komisja (w ośmioosobowym składzie) powołana do rozstrzygnięcia konkursu orzekła, że na podium znalazły się klasa 4a ( I miejsce), klasa 6c   (II miejsce) i klasa 6b  (III miejsce). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za przyjęcie wyzwania. Słodkie nagrody i  dyplomy  zostały już przekazane przewodniczącym klas.

Wszystkie plakaty stworzyły wiosenną galerię na parterze naszej szkoły i cieszą oko swym optymistycznym przesłaniem: A jak wiosna liście splata, puszczaj zimę, czekaj lata!

Anna Kozimor