W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zostały przeprowadzone konkursy bożonarodzeniowe dla uczniów wszystkich klas. Komisja oceniająca brała pod uwagę pomysłowośc, oryginalność i estetykę wykonanych prac . Użyto materiałów takich jak: drewno, plastik, szyszki, słoma, sznurek, szkło, tekstylia i papier.
W kategorii klas I – III najpiękniejszą szopkę wykonała uczennica kl. I a Marcelina Kuich, drugie miejsce przypadło Hannie Hałas z kl. I d, trzecie – Zuzannie Kistowskiej z kl. I b. Wyróżniono prace Wiktora Mazurka z kl. II a, Ignacego Chęcińskiego z kl. II a oraz Amelii Górskiej z kl. Ic. Najpiękniejszą ozdobę wykonała Lena Sobieszczyk z kl. II b. Drugą lokatę zdobył Brajan Jaworski z kl. II c, trzecią – Szymon Sobczak z kl. II c. Wyróżniono prace Aleksandra Giczeli z kl. II b, Zofii Sobieszczyk z kl. III c, Leny Langenau z kl. II a oraz Leny Kotarak z kl. I a. W konkursie na najładniejszą choinkę zdobywcą pierwszego miejsca okazał się Leon Bonzel z kl. II c, drugie miejsce przyznano Aleksandrowi Kozak z kl. I d, trzecią lokatę uzyskała Yeva Nadvyha z kl. I b. Wyróżniono prace Katarzyny Balcerowskiej z kl. II c, Nadii Wieczorkiewicz z kl. I d, Tymoteusza Mrotka z kl. I d, Leny Rola z kl. I d, Poli Łassa z kl. I d oraz Igi Borzych z kl. III. W kategorii na najbardziej urokliwego anioła pierwsze miejsce przyznano Janowi Borzychowi z kl. III b, drugie – Miłoszowi Włoszczykowi z kl. II a, Arkadiuszowi Wyczyńskiemu z kl. I d oraz Poli Włoszczyk z kl. III b. Najpiękniejszą bombkę wykonała Zofia Sobieszczyk z kl. III c, drugie miejsce zajęli Szymon Sobczak z kl. II c oraz Krystian Sobczak z kl. I d, trzecie miejsce przypadło Miłoszowi Włoszczykowi z kl. II b. Wyróżniono prace Zuzanny Gregor z kl. I b oraz Jowity Pogorzelskiej z kl. I b. Najpiękniejszy wieniec adwentowy wykonała Pola Włoszczyk z kl. III b. W kategorii klas IV-VI najciekawszą szopkę wykonał Franciszek Strycharz z kl. V a. Drugie miejsce przypadło Nikoli Jaworskiej z kl. VI c, trzecie – Mai Werner z kl. IV a.
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach dziękujemy za aktywne włączenie się w kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, a zwycięzcom gratulujemy.
Tekst i zdjęcia: R. Belaid
