w Powiatowym XXIII Turnieju

 „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

         W środę 12 kwietnia 2023 r. na Orliku w Kaczorach odbył się finał powiatu pilskiego turnieju piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 

         Wyrzyska podstawówka brała udział w rozgrywkach w kategorii U 12 dziewcząt i U 12 chłopców. Zespół dziewcząt  stanowiły: Magdalena Jańczak, Martyna Olszak, Alicja Olszewska, Nikola Jaworska, Wiktoria Dułak, Jagoda Larek, Oliwia Zielińska, Agata Katafiasz i Zofia Neumann.  Mecz finałowy  po zaciętej grze wygrała drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 3 w  Pile i to ona uzyskała awans na zawody wojewódzkie w Starych Oborzyskach. Nie jedziemy wprawdzie na finał wojewódzki, ale zdobyliśmy  II miejsce na sześć drużyn oraz kolejne doświadczenie piłkarskie.

         W kategorii chłopców w finale startowały 4 drużyny. Po trzech spotkaniach drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce, nieznacznie przegrywając z drużyną pilską. Zespół wystąpił w składzie: Kacper Walczak, Bartosz Szczepański, Tymoteusz Łukowski, Kacper  Kaczka, Wojciech Kaczka, Hubert Kaczka, Aleksander Stereńczak, Ksawery Dankowski, Oskar Kasprzyk oraz Bartosz Kusiak. Opiekunem dziewcząt był pan Cezary Gdaniec, a chłopców – pan Łukasz Sadłowski.

         Obu zespołom gratulujemy kolejnego sukcesu sportowego!

Tekst i zdjęcia: Cezary Gdaniec