Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią było organizatorem konkursu pt. ,,Trud krzyżowej drogi”. Konkurs adresowany był do wolontariuszy SKC Diecezji Bydgoskiej, a jego celem rozwijanie zdolności plastycznych wśród uczniów, integracja wolontariuszy z całej diecezji oraz refleksja nad sensem cierpienia i bólu.

Przy ocenie pracy, jaką było wykonanie witrażu przedstawiającego jedną z 14. stacji drogi krzyżowej, komisja konkursowa powołana przez organizatora pod uwagę brała twórcze podejście do tematu, walory estetyczne i precyzję wykonania.

Miło nam poinformować, że laureatką wspomnianego konkursu została uczennica naszej szkoły z kl. VIII e – Samira Belaid, która zajęła I miejsce. To nie pierwszy konkurs, podczas którego zauważone i docenione zostały umiejętności plastyczne tej uczennicy i aż szkoda, że kończy już niedługo  naszą szkołę.

Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych wielu sukcesów  na kolejnych etapach edukacyjnych.

Uczennicę do konkursu przygotowała  pani Kornelia Kwasińska – opiekunka SKC, do którego Samira należy i działa w nim  jako wolontariuszkaTekst i zdjęcia: Kornelia Kwasińska