We wtorek 10 maja 2022r. w Nakle nad Notecią miał miejsce I Powiatowy Przegląd Pieśni Ludowej ,,O Krajeńską Gąskę”. Przegląd został zorganizowany w ramach projektu ,,Klio inspiracją dla młodych twórców – w ludowych barwach”.

Na scenie Nakielskiego Ośrodka Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego wystąpiło 38 podmiotów wykonawczych – soliści, duety, zespoły. Ze względu na liczebność naszego zespołu (40 osób), w skład którego wchodzą uczniowie od klasy pierwszej do ósmej, zakwalifikowano nas do ostatniej grupy. Jury oceniało dobór repertuaru, zachowanie cech gwarowych, walory wokalne, akompaniament oraz ogólny wyraz artystyczny. Nasz zespół Pieśni i Tańca ,,Modraki” zajął I miejsce w kategorii klas IV –VIII.  Radość w zespole była ogromna! Zespół ,,Modraki” to wspaniała młodzież, radosna i zdyscyplinowana, prezentująca zwyczaje, mowę, strój, pieśni, tańce, czyli swoją kulturę ludową, dając możliwość poznania spuścizny tradycji Krajny i innych regionów Polski. Gościnnie zaśpiewali z nami uczniowie z Ukrainy, którzy od maja uczęszczają do naszej szkoły i należą do zespołu „Modraki”. Szczególnie dumni jesteśmy z otrzymania nagrody specjalnej, która została przyznana tylko dwóm zespołom, a jest nią zaproszenie na wyjątkową, sielską  sesję fotograficzną. Fundatorem nagrody jest pani Lidia Koniec, którą zachwycił występ ,,Modraków” .

Cieszymy się z osiągnięć naszego zespołu i serdecznie gratulujemy wszystkim jego członkom, którzy wspaniale reprezentują naszą szkołę!

Opiekunowie

Edyta Kałużna

Małgorzata Jakóbek

Adam Nowak