Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w listopadowy wieczór Święta Wszystkich Świętych w zaduszkach poetyckich w kaplicy cmentarnej.

Program artystyczny rozpoczął się znanym wszystkim fragmentem z II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie (…)”. Uczniowie wprowadzili zebranych w nastrój zadumy, odczytując wiersze znanych polskich poetów i fragment z Księgi Koheleta.  O aranżacje muzyczne i scenariusz całego przedstawienia zadbał ksiądz Waldemar Indycki. Wierni, odwiedzający swoich bliskich na cmentarzu, z dużą uwagą i zrozumieniem wsłuchiwali się w teksty prezentowane przez dzieci. Jakże znamienne stały się kończące występ słowa ks. Jana Twardowskiego…

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego(…)”

W zaduszkach wzięli udział: Alan Walendziński, Lena Sadłowska, Zofia Wiśniewska, Lena Kownacka, Julia Murach, Sandra Załóg, Zofia Rusin, Amelia Skórska, Agnieszka Trzcińska, Igor Kwasiński, Julia Szafranek, Pola Badura. Opiekę nad uczniami sprawowały: Benedykta Holc i Katarzyna Jaśkiewicz.

                                                                                                        Katarzyna Jaśkiewicz