Na zaproszenie Pani Marty Kubiak – Poseł na Sejm RP radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku wraz z opiekunami i radnymi Rady Miejskiej w Wyrzysku udali się w dniu 19 września do Warszawy. Głównym punktem wyprawy było zwiedzenie gmachu Sejmu RP, zaś atrakcją dodatkową zwiedzenie PGE Stadionu Narodowego.

         Po dotarciu do Warszawy uczestnicy wyjazdu udali się do serca polskiej demokracji, gdzie na co dzień uchwalane są ustawy. W gmachu Sejmu przy ulicy Wiejskiej  zobaczyli m.in. salę plenarną oraz miejsca pracy parlamentarzystów. Później udali się do stołówki sejmowej, gdzie czekał na nich obiad. Następnie wszyscy przenieśli się do miejsca, które jest świadkiem wielkich wydarzeń sportowych, czyli na PGE Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego. Tutaj zwiedzili najważniejsze miejsca stadionu, a więc obiekt z murawą przygotowywaną na mecz Ligi Narodów Polska – Holandia, szatnie, salę konferencyjną, gdzie odbywają się spotkania z dziennikarzami oraz punkt widokowy stadionu.  

Ta wspaniała wyprawa, która była wielkim przeżyciem dla młodzieży była możliwa dzięki wsparciu samorządowców z Gminy Wyrzysk. Dziękujemy Pani Poseł Marcie Kubiak, Pani Burmistrz Bogusławie Jagodzińskiej i radnym Rady Miejskiej w Wyrzysku za możliwość poznania opisanych miejsc.

                                                                                                R. Sell