Wycieczka do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku ,,Myślęcinek” w  Bydgoszczy

W ubiegłą środę, 22 czerwca 2022 roku, uczniowie klasy 3a, 3b oraz 3d Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku ,,Myślęcinek” w Bydgoszczy.

Dzieci zwiedziły ZOO, gdzie mogły przyjrzeć się życiu różnych zwierząt, zarówno tych żyjących w Polsce jak i egzotycznych. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do pawilonu akwarium i terrarium, gdzie podziwiali rodzimą i egzotyczną faunę ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i bezkręgowców.  Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zaginionego Świata. Podczas pieszej wędrówki dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o dinozaurach oraz przyjrzały się figurom zwierząt, które zniknęły z naszej planety miliony lat temu. Przez cały czas zwiedzającym towarzyszyły emitowane z ukrytych głośników odgłosy dinozaurów. Na terenie Parku Rozrywki można było zobaczyć modele, które w ogromnym powiększeniu pokazują szczegóły anatomiczne, np. biedronki, modliszki czy pająka krzyżaka. Po wspólnym obiedzie i zakupieniu pamiątek dzieci udały się na długo wyczekiwane zabawy w Parku Rozrywki. Mogły skorzystać z wielu karuzel i urządzeń zabawowych. Ten punkt wycieczki przyniósł dzieciom ogromną radość i zadowolenie. Po intensywnym dniu wszyscy w świetnych humorach wrócili bezpiecznie do domu.

Bardzo dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom, którzy brali udział w wycieczce i wspierali wychowawców w opiece nad dziećmi.

Tekst:

Paulina Łuka

Zdjęcia:

Alina Czekała- Skrzypczak

Teresa Wójcik

Lidia Troczyńska

Paulina Łuka