Kim będę? Spotkanie z …?

Pragnę zostać dziś strażakiem

Chcę pomagać wszystkim ludziom.

Będę dzielnym, zwinnym chwatem,

Tak mi kumple z klasy wróżą …

Lubię wspinać się wysoko,

Szybko kota ściągnę z drzewa

Wszystko to zrobię z ochotą,

gdy tylko zajdzie potrzeba…

Który z chłopców kiedyś nie marzył, że zostanie dzielnym strażakiem albo w swoim dzieciństwie nie bawił się strażackim wozem? Z pewnością często chwytał wąż ogrodowy i udawał, że gasi pożar. Bycie strażakiem to przecież coś wyjątkowego, fascynującego, a przede wszystkim pożytecznego.

O strażackiej służbie, oddaniu i wielkiej pasji mogli przekonać się uczniowie klasy 3d Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku goszcząc w marcu  w remizie strażackiej. To właśnie tam z ust wyrzyskich druhów mogli dowiedzieć się wielu ciekawych, ale jakże ważnych rzeczy na temat bezinteresownego niesienia pomocy innym, ratowania ludzkiego życia i mienia. Uczestnicy byli zachwyceni i zadowoleni, kiedy omawiano poszczególne elementy strażackiego wozu, a kiedy mogli w nim na sekundę usiąść, czuli się przeszczęśliwi. Ciekawostki opowiadane przez druhów sprawiły, że dzieci  miały mnóstwo pytań i swoich spostrzeżeń z  codziennych obserwacji. Na koniec dzieci otrzymały od gospodarzy słodką niespodziankę i radosne wróciły do szkoły na pozostałe zajęcia.

Wizyta u strażaków bardzo spodobała się trzecioklasistom, że takich żywych lekcji życzyliby sobie codziennie. W dowód wdzięczności uczestnicy nietypowych zajęć przygotowali kartki z podziękowaniami i najlepszymi życzeniami dla naszych wspaniałych druhów-ochotników. Kto wie, może któreś z nich w przyszłości pójdzie w ich ślady?            

SP Wyrzysk