W  czwartek 28 stycznia 2021 roku od godz.  8 00 do 10 45 na sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Wyrzysku odbyła się impreza z cyklu ,,Cała Polska czyta dzieciom” wraz z uroczystym „Pasowaniem na czytelnika” uczniów klasy Ia, Ib i Ic.

  To wyjątkowe spotkanie z książką w tak specyficznym czasie przebiegło pod hasłem: „Śnieżny poranek Muminka”. Pierwszoklasiści, powitani przez organizatorki w scenerii pięknej zimowej aury, zagościli w krainie Muminków. Pięknie i sugestywnie przeczytany utwór wzbogaciła prezentacja multimedialna. Była również muzyka, opowieść ruchowa w wykonaniu dzieci oraz książki podarowane przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka- wielki człowiek”

  Uczniów zaproszono następnie do biblioteki, aby każdy mógł samodzielnie wybrać i wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Przy okazji dzieci poznają regulaminowe zasady pracy i korzystania ze szkolnych zasobów bibliotecznych. Nowi czytelnicy zapewnili, że biblioteka szkolna stanie się miejscem ich przyszłych częstych odwiedzin.

  W ramach wyżej wymienionej akcji również inni uczniowie mogli posłuchać zimowej opowieści w małych ,kameralnych grupach w bibliotece.