Dnia 21.04.2021r. po godz. 14 zostało przeprowadzone w naszej szkole trzecie i ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie etapu rejonowego konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”, z zachowaniem obowiązujących procedur COVID-19.

W trzecim spotkaniu konkursowym wzięło udział 9 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku. Wśród piszących znalazło się ośmioro uczniów z klas siódmych i jeden z klasy szóstej. Tym razem zadania przygotowane przez organizatora, UMK w Toruniu, były łatwiejsze niż na poprzednich dwóch spotkaniach. Uczniowie rozwiązując zadania musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu działań na potęgach, obliczeń zawierających pierwiastki, średniej arytmetycznej, rozwiązywania równań, obliczeń procentowych, przekształceń wzorów, objętości i powierzchni brył oraz nietypowych zadań logicznych.

Najlepszy wynik w szkole z uwzględnieniem uczniów klas szóstych i siódmych uzyskała Zuzanna Kozimor z kl. 7c, która zdobyła 26 punktów na 30 możliwych. Łącznie w trzech spotkaniach uczennica uzbierała 68 punktów, co umożliwia jej udział w etapie eliminacyjnym do finału lub finałowym. Decyzję o sposobie przebiegu kolejnego etapu konkursu podejmą organizatorzy w najbliższym terminie.

Drugi w kolejności wynik uzyskał Jakub Gajewski z kl.7a. Uczeń zdobywając we wszystkich spotkaniach w sumie 41punktów zagwarantował sobie wyróżnienie

Do konkursu Zuzannę Kozimor przygotowywała p. Paulina Ziarnek, a Jakuba Gajewskiego p. Marek Nowicki.

Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczniom. Gratulujemy Zuzannie i Jakubowi osobistych sukcesów. Zuzannie w dalszym etapie życzymy możliwości udziału w etapie finałowym i uzyskania co najmniej tytułu finalisty. 

W pracach komisji konkursowej brali udział: p. Paulina Ziarnek oraz p. Michał Kozimor. 

Szkolny opiekun konkursu: Michał Kozimor