Wrześniowe działania naszego SU skupiły się na Dniu Chłopaka. Poprosiliśmy, by chętne klasy przeprowadziły w swoich klasach plebiscyt na najbardziej sympatycznego chłopaka. Wyróżnieni zostali:  z klasy IV b Patryk Ożga, z kl. V b Antoni Królik, z kl. VI a Aleksander Giczela, z  kl. VI b Jakub Kościerski, z kl. VI d Sebastian Rzyduch, z kl. VII a Karol Jagodziński, z kl. VII b Tymoteusz Barcikowski, z kl. VIII a Jakub Kartosz oraz z kl. VIII d Kamil Rożek. Nazwiska tych sympatycznych chłopców zostały zaprezentowane na ściennej gazetce. Gratulujemy zwycięzcom!

W pierwszym miesiącu nauki z okazji Dnia Kropki niektóre klasy wraz
z wychowawcami wykonywali symboliczne, kreatywne projekty i gazetki klasowe.

W październiku cała społeczność szkolna z poziomu klas 4- 8 wybrała swój nowy zarząd Samorządu Uczniowskiego, wraz z przewodniczącym na czele. Największą liczbę głosów uzyskała ósmoklasistka – Karolina Kukurowska, która pełni w obecnym roku szkolnym rolę szkolnej przewodniczącej. W skład zarządu (z bardzo wysokimi wynikami w wyborach) weszli także Jakub Kotarak oraz Weronika Cybulska z klas ósmych oraz czwartoklasistka – Zofia Lach. Gratulacje dla zwycięzców!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej ogłosiliśmy konkursy.  W pierwszym z nich uczniowie mieli okazję wykonać rysunek – portret jednego ze swoich nauczycieli. Wiele prac było ciekawych, ale wyróżniliśmy trzy – I miejsce przypadło Laurze Winnickiej z kl. VII b za bardzo realistyczny wizerunek Pani Anny Poniewierskiej; II miejsce uzyskała Jaśmina Kałużna z kl. VI d za piękny szkic prezentujący Panią Annę Kozimor, zaś III lokata przypadła Lenie Kownackiej z kl. VI b za artystyczny szkic ukazujący Panią Joannę Berndt. Postanowiliśmy wyróżnić także kolorową pracę Elżbiety Ożgi z kl.VI d, która namalowała pisakami swoją wychowawczynię. Gratulujemy pomysłowości i talentu! Nagrody czekają na odbiór w sekretariacie szkoły. W kategorii „Wiersz-rymowanka” wyróżniliśmy pracę klasy VIII a – pełną humoru poetycką wypowiedź o Panu Piotrze Huszku. Gratulacje dla klasy! 

W listopadzie SU wspomniał zmarłych – zarząd wraz z opiekunami wybrał się na wieczorny spacer pełen zadumy, by złożyć znicze i uhonorować pomordowanych w walce o niepodległość naszego kraju.

Mamy nadzieję, że okres pandemii nie pokrzyżuje nam planów i będziemy mogli nadal działać. Na chwilę obecną nasze działania przenosimy do przestrzeni wirtualnej, gdzie już niebawem zaproponujemy nowe działania – do zobaczenia. Zachęcamy do aktywności i współpracy!

W tym roku szklonym opiekunami SU są panie – Anna Kozimor i Daria Maciejewska.

D.Maciejewska