W piątek 16 października 2020 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na ucznia klasy pierwszej. To jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu każdego ucznia, które wzbudza wiele emocji wśród dzieci, rodziców oraz wychowawców i nauczycieli.

            Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Edyta Lipkowska, przedstawiciele rodziców klas pierwszych: klasy I a pani Weronika Kosturek, klasy I b pani Mariola Konopa-Jaworska, klasy I c pani Patrycja Szałkowska.

            Po przedstawieniu uczniów klas pierwszych wraz z wychowawczyniami: klasa 1a pani Anna Muszyńska, klasa 1b pani Lucyna Jurgońska-Pasternak, klasa 1c pani Magdalena Kozimor, Pani dyrektor Danuta Buryta-Arndt zwróciła się do pierwszaków z apelem, by byli pilni w nauce i dobrze wypełniali swoje obowiązki, gdyż jest to klucz do sukcesu. Podkreśliła, iż wierzy ich zdolności, umiejętności i odpowiedzialność. Dyrektor zaznaczyła, że wrażliwość, uważność, koleżeńskość sprawią, że pierwszoklasiści chętnie będą uczęszczać do szkoły, by uczyć się, bawić, przebywać w gronie przyjaciół. Zwracając się do rodziców powiedziała, że działaniom w szkole przyświecają słowa Jana Pawła II: „Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka. Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie. Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.”

            Uczniowie klas pierwszych wzorowo zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne.

            Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, które prowadziła pani wicedyrektor Małgorzata Dróbka-Jiers oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Danuta Buryta-Arndt i pani wicedyrektor Małgorzata Dróbka-Jiers. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku.

            Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, logo szkoły, legitymację szkolną i smycz. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości: kochani rodzice ufundowali kuferki z pomocami dydaktycznymi, Rada Rodziców koszulki z logo szkoły.

            O piękną dekorację sali zadbały: pani Elżbieta Kwasek, pani Katarzyna Chyła. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej prowadziła uczennica klasy 3 d: Nikola Jaworska. O oprawę  muzyczną zadbał: pan Marek Nowicki, zdjęcia pani Anna Poniewierska. Za wszystko uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami DZIĘKUJĄ BARDZOOO!

            Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!                                                                      

Anna Muszyńska

zdjęcia: Anna Poniewierska