Dnia 26.11.2020r. po godz. 14, z zachowaniem wszystkich obowiązujących procedur COVID-19,  w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zostało przeprowadzone  pierwsze z trzech spotkań etapu rejonowego konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”.

Sytuacja pandemiczna wymusiła na organizatorach zmiany w regulaminie, a tym samym wszystkie spotkania z etapu rejonowego mają się odbyć w szkołach macierzystych, a nie jak to było dotychczas w ośrodkach rejonowych województwa kujawsko – pomorskiego. Warto w tym miejscu przypomnieć, że konkurs „Liga Zadaniowa” jest konkursem o zasięgu wojewódzkim, organizowanym przez UMK w Toruniu, pod patronatem wojewódzkiego kuratora oświaty w Bydgoszczy. W przypadku uzyskania przez siódmoklasistę tytułu laureata zwalnia go to z egzaminu z matematyki w klasie ósmej.

Do konkursu zgłosiło się 21 uczniów, ale wielu z nich z różnych przyczyn nie mogło uczestniczyć w pierwszym spotkaniu. Wśród piszących znalazło się ośmioro uczniów z klas siódmych i troje z klas szóstych.

Najlepsze wyniki w szkole wśród uczniów z klas siódmych uzyskali Zuzanna Kozimor   (kl. 7c) –  21p., Jakub Gajewski (kl. 7a) – 17p. oraz Marta Gruenwald (kl. 7b) – 15p.

Najlepszy wynik w szkole wśród uczniów z klas szóstych osiągnął  Igor Kijowski   (kl. 6c) –   16p.

Gratulujemy!

Mamy nadzieję, że uczniowie, którzy nie rozwiązywali zadań konkursowych na pierwszym spotkaniu przystąpią do drugiego i 11.02.2021r. i będą mogli cieszyć się z uzyskanych wyników wraz z tymi, którzy reprezentowali naszą szkołę 26.11.2020r.

W pracach komisji konkursowej odpowiedzialnej za właściwy przebieg konkursu oraz sprawdzenie prac konkursowych brali udział: p. Anna Hoppe, p. Paulina Ziarnek oraz p. Michał Kozmior.

Szkolny opiekun konkursu: Michał Kozimor