Dnia 08 października 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „100 Rocznica urodzin św. Jana Pawła II”.

            Komisja wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych: kl. I- III, kl. IV-VI, kl. VII-VIII. Zwyciężczynią pierwszej grupy została uczennica kl. II c  Beata Balcerowska, drugie miejsce zajął Marcel Karwat z kl. I c, trzecie Alicja Olszewska z kl. III c. Wyróżnienie przypadło Klaudii Tomaszewskiej z kl. I b, Igorowi Jiers z kl. I c, Hubertowi Włoszczykowi z kl. I c, Oliwii Zielińskiej z kl. III b, Mai Szałek z kl. II a, Antoniemu Pałczakowi z kl. I c oraz Lenie Rerek z kl. I c. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajął Ibrahim Belaid z kl. V b, drugie Igor Kwasiński z kl. VI c, trzecie Oliwier Szołdra z kl. VI d. Wyróżniono pracę Oliwiera Kasprzyka z kl. VI d. W klasach najstarszych pierwsze miejsce przypadło uczennicy kl. VII c Aleksandrze Bystrzyckiej, drugie Samirze Belaid z kl. VII e, trzecie Marii Włoszczyk z kl. VII c.

            Celem konkursu było upamiętnienie papieża Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin, która przypadała 18 maja oraz XX Dnia Papieskiego, który obchodzony był w tym roku 11 października. W ciągu całego tygodnia, tzn. od 5 do 9 października uczniowie naszej szkoły na lekcjach religii wykonywali laurki dla papieża, a katecheci przypominali życiorys Świętego Jana Pawła II. Katechetka pani Renata Belaid czytała uczniom listy papieża, które przychodziły z Watykanu od 2000 do 2004 roku do uczniów byłego już Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej- Curie w Wyrzysku z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

            Prace konkursowe można obejrzeć na holu szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

                                           Notatka i zdjęcia:

 Renata Belaid