4 stycznia o godz. 9.00 i 10.00 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbyły się prelekcje pn. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” dla uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII i III oddziałów gimnazjalnych prowadzone przez naszego absolwenta, zawodowego strażaka z Powiatowej Straży Pożarnej w Pile oraz Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyrzysku mł. ogn. Mateusza Kentzer. Gość w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno- informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w domach jednorodzinnych, mieszkaniach. Podkreślił także, jak bardzo groźny jest tlenek węgla, jakie nierozważne zachowania czy sytuacje prowadzą do powstawania pożarów. W czasie prezentacji przypomniano numery alarmowe. Prelegent, dzięki wykorzystaniu prezentacji multimedialnej i filmu oraz sugestywnej opowieści, zdobył zainteresowanie słuchaczy, którzy żywo uczestniczyli w spotkaniu.

Mł. ogn. Mateusz Kentzer omówił także temat dotyczący bezpiecznych ferii zimowych, zachowania na lodzie, przedstawiając prezentację „Czy lód jest bezpieczny?”. Podkreślał, iż zabawa zawsze powinna być rozważna, pod opieką dorosłych.

Wierzymy, że uczniowie zapamiętają wszystkie wskazówki, jakich udzielił strażak i będą je stosować.

SP w Wyrzysku