W dniu 9.03.2018r. na hali sportowej w Osieku nad Notecią odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłce Ręcznej Chłopców, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku.
Dzięki ogromnej determinacji, woli walki i zaangażowaniu naszych szczypiornistów z oddziałów gimnazjalnych, po rozegraniu podczas wszystkich rund siedmiu spotkań, uczniowie osiągnęli wielki sukces, zajmując pierwsze miejsce w powiecie i uzyskali awans
do Finału Mistrzostw Rejonu Pilskiego w Piłce Ręcznej. Drugie miejsce zajęła
SP nr 11 z Piły, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z SP
w Miasteczku Krajeńskim. Warto wspomnieć, że piłka ręczna nie należy
do najłatwiejszych dyscyplin z gier zespołowych, o czym świadczą kontuzje naszych zawodników, które były następstwem ogromnego zaangażowania i włożonego wysiłku wszystkich uczniów. Złota drużyna wystąpiła w składzie: Antoni Gruchalski, Ostap Lewicki, Miłosz Królik, Kacper Karnowski, Jakub Bogacki, Jakub Sikora, Hubert Pikulik, Jakub Kozimor, Miłosz Janicki, Łukasz Żmidziński, Paweł Kowalski, Michał Staniewski. Na parkiecie zabrakło kontuzjowanych Patryka Czerwińskiego i Waldemara Kukurowskiego.
Mamy nadzieję, że do następnego turnieju zawodnicy będą już zdrowi i w pełni gotowi do gry. Wręczenia dyplomów, medali i pucharu dokonał członek prezydium Nadnoteckiego Szkolnego Związki Sportowego w Pile pan Łukasz Sadłowski.
Podziękowania za pomoc w sędziowaniu kierujemy do pana Sławomira Gajdzińskiego oraz do Ośrodka Sportu Rekreacji w Wyrzysku za udostępnienie obiektu.

Opiekun i trener drużyny: Łukasz Sadłowski