Dnia 7 maja na apelu porządkowym nastąpiło podsumowanie Dni Zdrowia i Profilaktyki, które odbywały się w dniach od 9 do 17 kwietnia. Hasło przewodnie, podobnie jak w poprzednim roku, brzmiało „Trzymaj formę! Zapobiegam nadwadze i otyłości!”
Edukacja zdrowotna w szkole to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także angażowanie uczniów do konkretnych działań. Dlatego uczniowie podczas tych dni uczestniczyli w licznych konkursach, min. skokach przez linę, wykonywali plakaty, (np. piramidy zdrowia), opracowywali własne przepisy na zdrowe i kolorowe sałatki, przygotowywali foldery. W tym roku również podlegały ocenie zaprezentowane stoły szwedzkie ze zdrową żywnością. Wszystkie klasy czynnie uczestniczyły w obchodach Dni Zdrowia i Profilaktyki w szkole. Cieszy nas zaangażowanie zarówno uczniów, jak i wychowawców oraz pomoc rodziców, bez których realizacja wielu działań oraz konkursów nie byłaby możliwa. Każda klasa otrzymała dyplom i ryzę papieru do ksero. Klasy, które uzyskały najwięcej punktów za udział
w poszczególnych działaniach, odebrały dodatkowe nagrody w postaci lin do skakania
w grupie, skakanek, piłek i artykułów papierniczych.
Działania miały charakter profilaktyczny, były realizacją programu wychowawczego szkoły. Nagrody, materiały oraz środki dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć, konkursów zostały zakupione dzięki dofinansowaniu przez Uczniowski Klub Sportowy TOP – SPIN, działający przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku. Organizatorami Dni Zdrowia i Profilaktyki były nauczycielki przyrody: pani Barbara Tucholska i pani Barbara Kornacka, nauczyciel świetlicy – pani Elżbieta a Walas oraz logopeda – pani Patrycja Piszczek.
Barbara Tucholska
