W minioną niedzielę, 7 stycznia, w kościele pod wezwaniem świętego Marcina biskupa w Wyrzysku z bożonarodzeniowym przesłaniem dla społeczności lokalnej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, prezentując jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Zaprezentowane w kościele teksty jasełkowe, oprócz historii narodzenia Jezusa w Betlejem, zawierały także wątki odwołujące się do aktualnych wydarzeń.

Artyści w specjalnie przygotowanych strojach i w otoczeniu pięknej scenografii, nawiązującej do miejsca urodzenia Zbawiciela, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Byli święty Józef, Maryja, trzej królowie, pasterze, zastępy aniołów, dzieci i młodzież.                    Młodzi aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wcielili się w swoje role.                                                                                            

Na koniec wszyscy występujący, jak i przygotowujący spektakl, otrzymali gromkie brawa, gratulacje i podziękowania od proboszcza wyrzyskiej parafii ks. Mariusza Stachowiaka, a od ks. wikariusza Waldemara Indyckiego słodki poczęstunek.                                                                                                               

Całość przedstawienia została przygotowana przez panią Kornelię Kwasińską i pana Adama Nowaka. Nad nagłośnieniem czuwał pan Marek Pawłowski, któremu dziękujemy za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.                                                                                                                                                  

                                                                                             Tekst: Kornelia Kwasińska