18.02.2017 r. w Zespole Szkół nr 3 w Pile zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Warcabach Klasycznych. Imprezę zaliczaną do współzawodnictwa XIII Powiatowej Olimpiady Powiatu Pilskiego przeprowadził Nadnotecki SZS w Pile i Zespół Szkół nr 3 w Pile, który był gospodarzem zawodów. Kierownikiem imprezy był pan Sławomir Grzegorczyk.

Do zawodów przystąpiło 22 chłopców i 20 dziewcząt. Sędzią głównym był pan Sylwester   Flisikowski – sędzia klasy państwowej.

         Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku reprezentowało czworo uczniów. Wielkim sukcesem rozgrywki zakończyła  uczennica klasy VI b Antonina Wawrzyniak zajmując II miejsce. Uzyskała  tym samym,już po raz trzeci,  awans do zawodów wojewódzkich. Pozostali uczniowie zajęli nastepujące lokaty: Laura Zmitrowicz z klasy V b XI miejsce, Daniel Rommel z klasy V b X miejsce i Jakub Sury z klasy V c XVI miejsce.

         Wszystkim reprezentantom gratulujemy! Antoninie Wawrzyniak życzymy jak najwyższych lokat w zawodach wojewódzkich, które odbędą się 01 kwietnia 2017 r. w Poznaniu.

Opiekunem uczniów był Cezary Gdaniec.

 

Tekst Cezary Gdaniec