23 stycznia 2017 roku uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zostali zaproszeni wraz z wychowawcą i rodzicami na uroczyste PASOWANIA NA CZYTELNIKA pod tytułem „W poszukiwaniu bukietu szczęścia”.

Goście przybyli na godzinę 17.30 do ,,magicznie zaczarowanej” biblioteki.  Po powitaniu przy blasku iskrzących światełek dzieci zostały zaproszone do indywidualnego przedstawienia się, a przy okazji każde z nich zostało odznaczone pieczątką biblioteki.  Po prezentacji przez nauczycielkę wiersza o książce, która przemówiła do umiejących już czytać pierwszoklasistów, krasnal Hałabała z książki Lucyny Krzemienieckiej opowiedział o poszukiwaniu bukietu szczęścia, który wręczył w darze  nowożeńcom na leśnym weselu. Potem przed rodzicami i dziećmi postawiono nie lada zadanie. Nauczycielki prowadzące zaproponowały ,,grę szkolną”. Trafność pomysłu zaskoczyła same bibliotekarki. Nie dość, że zespoły musiały się udać w najodleglejsze zakamarki szkoły – co sprawiło im dużo frajdy, to jeszcze jedni i drudzy wykonali zadania bez jednego błędu – po prostu prymusi. Po chwili odprężenia przy malinowym soku i słodkościach pierwszoklasiści zapoznali się z prośbami książki oraz regulaminem biblioteki.

 Momentem kulminacyjnym było przyrzeczenie złożone na stronice księgi oraz pasowanie ,, magiczną różdżką”, która wprowadziła w grono czytelniczej społeczności Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku.

Na zakończenie nowi czytelnicy wypożyczyli swoje pierwsze książeczki i zostali obdarowani pamiątkowymi serduszkami oznaczonymi imieniem.

Organizatorkami imprezy były bibliotekarki: Katarzyna Chyła i mgr Elżbieta Kwasek, które składają niniejszym podziękowania dzieciom, wychowawczyni klasy pierwszej i rodzicom za bardzo liczne przybycie i przednią zabawę oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.