Ostatniej soboty w naszej szkole zagościli przyszli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Pani Dyrektor szkoły – Danuta Buryta-Arndt serdecznie wszystkich powitała, nakreśliła krótko misję naszej placówki
i zaprosiła na kolejne punkty spotkania. Pani pedagog – Urszula Lach – oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Edyta Lipkowska również z uśmiechem zaprosiły maluszki do nas od września. W sali widowiskowej swoje działania ciekawie zaprezentowała gromada zuchowa „Białe Wilczki” oraz szkolne samorządy uczniowskie- „mały” klas I- III i klas IV –VI. Zainteresowanie naszych Gości skupił przygotowany na ten dzień film promujący różnorodne działania naszej szkoły w minionym i obecnym roku. 

tn__DSC6221         Plan zwiedzania był bardzo ciekawy, a mianowicie poranek rozpoczął się apelem, na którym podziwialiśmy występy artystyczne młodszych kolegów – był to „Pociąg Tuwimowo – Brzechwowo”, a więc przedstawienie przygotowane przez Panią Agnieszkę Spirydow
z oprawą muzyczną Pani Edyty Kałużnej i jej kółka muzycznego. Następnie tańcem pochwaliły się Modraki rozwijające się pod okiem Pani Małgorzaty Jakóbek.
Po spotkaniu w sali widowiskowej była chwila czasu na rozmowy i drobny, zdrowy poczęstunek w stołówce; następnie odbyło się oprowadzanie przedszkolaków przez nas – uczniów starszych klas. Dzieci i rodzice uczestniczyli razem z naszymi uczniami w lekcjach otwartych prowadzonych przez Panie – Teresę Wójcik wychowawczynię klasy I a i Agnieszkę Spirydow wychowawczynię klasy II c. Wszyscy świetnie się bawili i uczyli, nawzajem się poznając. W szkole pokazywaliśmy pomieszczenia warte uwagi – harcówkę, świetlicę, gabinet logopedy oraz bibliotekę. Zapoznawaliśmy wstępnie dzieci z zasadami panującymi w budynku i razem z nauczycielami odpowiadaliśmy na pytania gości.
         Na zakończenie dzieci dostały kolorowe baloniki oraz piękne papierowe zwierzątka do pokolorowania
w domach. Ich rodzice otrzymali informatorki dotyczące szkoły i umiejętności przyszłego pierwszoklasisty. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze ku radości oprowadzających, rodziców i oczywiście naszych wspaniałych przedszkolaków, którzy „odkrywali” tajniki wiedzy i poznawali zakamarki przyszłego miejsca nauki, zabawy, przyjaźni.

Ten dzień „Drzwi otwartych” był udany, rodzinny, serdeczny i przyjazny.

 

Sandra Nowak, klasa 6 b