W miniony piątek uczniowie klasy 6b obchodzili nie tylko Dzień Chłopca (który tak naprawdę wypadał w sobotę), ale i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
O święcie swoich kolegów większość dziewczynek już pamięta: w życzeniach, upominkach i słodkich poczęstunkach. Dzień Głośnego Czytania na razie pozostaje mniej popularny, ale zdecydowanie nie mniej ważny. Ustanowiono go z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września nawiązuje do urodzin Janiny Porazińskiej, znanej autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W naszej klasie tego dnia wróciliśmy do lektury sprawdzonej w minionym roku szkolnym. Zbiór opowiadań zatytułowany „Gorzka czekolada” porusza kwestie wartości, nad którymi młody człowiek powinien się zatrzymać. m.in. przyjaźń, mądrość, odwaga, samodyscyplina. Tym razem zespół klasowy miał okazję wysłuchać opowiadania pt. „Szacun i gorzka czekolada”, a następnie podyskutować nad jego przesłaniem.
Smak przemyśleń, wbrew tytułowi, nie przypominał goryczy. Dzięki lukrowanym ciastkom przyniesionym przez koleżankę z klasy, Patrycję, słuchacze z pewnością zachowają słodkie wspomnienia. Zadanie domowe również miało sprawić uczniom radość: polegało na zaproszeniu rodziców do głośnego czytania. Czy wszystkim uda się je wykonać?

Tekst i zdjęcia: Anna Panek