W ramach Dni Zdrowia, które przebiegają w tym roku pod hasłem „Trzymam formę! Zapobiegam nadwadze i otyłości!”, zadbaliśmy nie tylko o zdrowe odżywianie, ale również o ruch na świeżym powietrzu. Od poniedziałku 3 kwietnia 2017 r. uczniowie walczyli w konkursie „Skoków przez linę”. Każda klasa wyznaczyła 10 uczestników, biorących udział w tych zawodach. Konkurs rozpoczęły klasy szóste. Zwycięską klasą zostali zawodnicy klasy VI a, gdzie Karol Bartz pobił dotychczasowy rekord szkolny, skacząc 572 razy. Gratulujemy! Niewiele gorszy wynik miał uczeń klasy V a Tymoteusz Radtka, wykonując 506 skoków. W poziomie klas IV zwyciężyła Jagoda Chwiłka, uczennica klasy IV d, skacząc 354 razy.
W tym roku w konkursie wzięły udział również klasy młodsze. Zawody przeprowadzali wychowawcy w swojej klasie. Agatka Trempała, uczennica z klasy I a, wykonała aż 61 skoków. W poziomie klas drugich zwyciężczynią została Sandra Załóg z II b – skacząc 44 razy, natomiast w klasach trzecich największy sukces odniosła Wiktoria Śpiewak z III c, która skoczyła 157 razy.
W czwartek podczas dużej przerwy odbył się aerobik prowadzony przez panią Annę Młyńską z OSiR-u . Kiedy uczniowie usłyszeli rozbrzmiewającą muzykę, bardzo szybko pojawili się w sali widowiskowej po to, by wziąć udział we wspólnej zabawie, a była ona wspaniała, choć wyczerpująca!. Wszyscy chętnie naśladowali ruchy prowadzącej. Była to ciekawa propozycja spędzenia dużej przerwy, którą na pewno powtórzymy! Dziękujemy za pomoc!
Tekst i zdjęcia: Barbara Tucholska