We wtorek na warsztatach literackich było kapitalnie! Już u progu Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” przywitała nas pani Zuzanna Przeworska.

Animatorka Klubu Literackiego „Pegazik” zaproponowała nam zabawę, której owocem stały się miniaturki literackie. Moje koleżanki z klasy szóstej „a” oraz z klasy szóstej „b” i siódmej „c” prezentowały na głos swoje utwory, zbierając za nie brawa. Moją przedstawiam poniżej- każdy może sam się nad nią zamyślić.

Przysięga

Pewnej księżycowej nocy, gdy deszcz dudnił o szyby, usłyszałam dziwny dźwięk. Przestraszyłam się, ponieważ w domu nie było nikogo. Otworzyłam okno i wystawiłam rękę na zewnątrz, zamknęłam oczy i wdychałam zapach deszczu.

Nagle coś usiadło na mojej dłoni, podniosłam powieki i zobaczyłam tęczowego ptaka. Miał on przywiązaną do nóżki kartkę. Odwiązałam ją i przeczytałam na głos, bo nie dowierzałam, że to może być prawda.

Tak, jak przysięgałeś, wrócisz do mnie, nim minie noc…

Gdy musiałyśmy się już pożegnać, dziękowałyśmy pani Zuzi za wspaniały czas, a pani, przytulając nas, życzyła dobrej drogi. Z radością wrócę na kolejne warsztaty literackie!

 

 Tekst: Wiktoria Bernacka kl.6a

Zdjęcia: Anna Panek