Rok szkolny to długi i często monotonny okres dla uczniów. Codzienne zajęcia stają się dla nich rutyną, dlatego tak ważne jest, by urozmaicać je  na wszelkie możliwe sposoby. Korzystać z wiedzy i umiejętności specjalistów, fachowców w danej dziedzinie. Można też zaczerpnąć informacji z doświadczeń zawodowych najbliższych naszych podopiecznych, wykorzystując zasób wiadomości ich rodziców czy dziadków.

Z takich metod i form korzystają często nauczyciele i uczniowie ze  Szkoły Podstawowej im. Powstańców  Wielkopolskich w Wyrzysku. W zależności od tematyki zajęć zapraszają oni gości, którzy dzielą się z nimi swoją pasją, zainteresowaniem czy posiadaną wiedzą z racji wykonywanego zawodu. 

Lekcje te są na pewno o wiele ciekawsze, zwłaszcza wtedy, kiedy zaproszeni przywożą ze sobą narzędzia i różnego rodzaju materiały wykorzystywane w swojej pracy, które na uczniach robią często ogromne wrażenie. Z takich nietypowych zajęć nierzadko korzysta klasa II c, która efektywnie stara się później na wszelkie możliwe sposoby wykorzystać zdobytą wiedzę, doświadczenie i  umiejętności.

SP Wyrzysk

Zdjęcia z zajęć „Zdrowym być” oraz „W zgodzie z przyrodą – pszczoły”