W dniu 30 października 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Wyrzysku w Piłkę Siatkową. W zawodach wzięło udział prawie stu uczniów. Do rywalizacji zgłosiło się dwanaście drużyn po ośmiu zawodników w każdej z nich. Turniej został rozegrany w hali sportowej CKZiU w Wyrzysku na ul. Wiejskiej.

            Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: oddziały gimnazjalne i klasy VI-VII. W tej pierwszej zgłosiło się dziewięć drużyn, które na drodze losowania zostały rozdzielone na trzy grupy. Po meczach grupowych rozegrane zostały mecze finałowe pomiędzy trzema drużynami, które zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie. W drugiej kategorii znalazły się dwie klasy siódme („A” i „C”) i klasa szósta „B”. Tutaj rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Szczegółowe wyniki przedstawiają poniższe tabele.

            Na początku zawodów, po losowaniu, każdy zawodnik otrzymał butelkę wody i słodkie wafelki. Po rozegraniu wszystkich meczów pierwsze trzy drużyny z każdej kategorii otrzymały medale, a ich wręczenia dokonali organizatorzy turnieju: p. Sławomir Nowak i p. Adam Dziamara. Nagrody ufundowane zostały przez Uczniowski Klub Sportowy „Olimpia” Wyrzysk.

Tekst: Sławomir Nowak