Toruń to miasto, które każdemu kojarzy się z Kopernikiem , piernikami i legendami. Uczniowie klasy III e wraz z wychowawczynią i rodzicami dnia 30 marca wyruszyli autokarem na spotkanie z tym, pełnym ciekawych miejsc, miastem. Widzieli rodzinny dom Mikołaja Kopernika i oczywiście jego pomnik, Wisłę, płynącą szeroką wstęgą oraz krzywą wieżę.

        Podczas wędrówek po mieście dzieci podziwiały Ratusz Staromiejski, w którym żabom grał na skrzypcach pewien flisak. Złote, wygłaskane przez turystów żabki wg legendy słyną z tego, iż kto je pogłaszcze, temu spełniają się nawet najskrytsze marzenia. 

         Główną atrakcją wycieczki była wizyta i warsztaty w „Żywym Muzeum Piernika”. Przewodnicy opowiedzieli, zabawną dziewiętnastowieczną polszczyzną, historię pierników; przybliżyli też sposób ich robienia. Dzieci poznały wszystkie tajemne składniki ciasta, które decydują o jego wyjątkowości i oryginalnym smaku. Potem ochoczo zabrały się do pracy: wypiekały i ozdabiały pierniki. Na koniec uczestnicy warsztatów zdobyli dyplom czeladnika. Humory podczas wycieczki wszystkim dopisywały i wyjazd na długo zapadnie w pamięci uczniów.

Klasa III e wraz z wychowawczynią