W miniony piątek 6 maja 2016 r. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza
w Falmierowie obchodziła swoje święto, na które zaproszona została zarówno Pani Dyrektor naszej szkoły – Danuta Buryta-Arndt, jak i reprezentacja uczniów wraz z opiekunem. Okazją do świętowania stały się dwa jubileusze związane z patronem falmierowskiej podstawówki obchodzone w tym roku – 170. rocznica urodzin oraz 100. rocznica śmierci pisarza.

Na miejscu serdecznie przywitał wszystkich gości z gminy Dyrektor szkoły – Pan Marek Kułakowski – oraz organizatorzy konkursów – pp. Alicja Święch oraz Elżbieta Knioła. Grupa uczniów z naszej placów w składzie: Sandra Nowak (kl. 5b), Amelia Szturo (kl. 4c) oraz Zofia Kałużna (kl. 4b) przygotowywała pracę plastyczną – wydrapywankę inspirowaną wędrówkami Stasia i Nel. Dzieło udekorowane zostało także ozdobną ramką. Druga drużyna w tym samym czasie zmagała się z konkursem literackim. Piątoklasistki – Olga Mrotek (kl. 5a), Antonina Wawrzyniak (kl. 5b) oraz Konstancja Pazderska (kl. 5c) – miały do rozwiązania pięć zestawów zadań, które tematycznie związane były z biografią autora „Quo vadis” oraz treścią lektury „W pustyni i w puszczy”. Ostatecznie nasza drużyna w konkursie plastycznym uplasowała się na trzecim miejscu, zaś literacka zajęła czwarte miejsce. Podkreślić należy, iż naszą drużynę od zajęcia wyższej lokaty dzielił tylko 1 punkt! Do drugiego miejsca zabrakło nam jedynie 2 punktów… Niekwestionowanym mistrzem okazał się trzyosobowy zespół uczniów z Falmierowa.

Po zmaganiach, przy sprzyjającej aurze przeszliśmy w pochodzie do sali wiejskiej, w której mieliśmy okazję wysłuchać pięknych słów dyrektora falmierowskiej szkoły – Pana Marka Kułakowskiego oraz obejrzeć niezwykłe scenki teatralne przygotowane na podstawie dzieł polskiego noblisty – patrona szkoły. Dzień spędzony w Falmierowie okazał się miłą przygodą. Warto nadmienić, że żaden z naszych uczniów nie wrócił do domu z pustymi rękoma, więc to był dodatkowy atut tego majowego święta. Wszyscy uczestnicy konkursowych zmagań zostali nagrodzeni ciekawymi książkami oraz pastelami. Gratulujemy uczniom wspaniałej wiedzy
i umiejętności, a falmierowskiej społeczności składamy życzenia z okazji pięknego jubileuszu
i dziękujemy ze serdeczne przyjęcie!

 

Daria Maciejewska